. . .

Rękodzieło – praca w domu

Rękodzieło - praca w domu

Ludzie mają przeróżne sposoby na zarabianie pieniędzy. Jedni wybierają zawód opłacalny, który nie przynosi im satysfakcji, drudzy wręcz przeciwnie, chcą robić to co lubią, niezależnie czy przynosi to korzyści materialne. Są osoby odważne, zakładające swoją działalność i osoby, które pracują w tradycyjnym wymiarze godzin. Praca przy rękodziele łączy w pewien sposób wszystkie te osobowości. Z pewnością przynosi korzyści materialne, przy jednoczesnym oddawaniu się pasji. Jest to własna działalność, która wymaga określonego czasu pracy. Jakie są więc wady i zalety takiej pracy? Kto powinien się tym zajmować?

Kto powinien się tym zająć?

Jeżeli wydaje Ci się, że jest to praca dla każdego, kto większość czasu spędza w domu jesteś w błędzie. Nie poradzisz sobie z rękodziełem, jeżeli na przykład zajmujesz się małym dzieckiem lub masz zwierzę. Jeżeli ktoś cały czas będzie ci przeszkadzał twoje prace stracą polot. Istnieje również ryzyko uszkodzenia pracy podczas zabawy. Ty nie będziesz skupiona, a twoje pomysły będą mało kreatywne.

Jeżeli będąc matką lub mając zwierzę chcesz zająć się rękodziełem najlepiej będzie wyznaczyć pokój do pracy. Owszem będziesz wciąż zajmować się dzieckiem, czy bawić ze zwierzęciem, jednak w momencie, gdy twoi kompani będą spali bez problemu będziesz mogła tworzyć. Dziecko obudziło się, a wszystkie materiały są rozłożone? Zostawiasz wszystko jak jest i zamykasz pokój na klucz. Dokończysz jak będziesz miała czas. Nie ma ryzyka, że materiały zostaną uszkodzone, gdyż tylko ty będziesz miała tam dostęp.

Dodatkowym atutem przy tej pracy jest cierpliwość, dokładność i kreatywność. Mimo pozornego chaosu przy pracy, osoba powinna wiedzieć do jakiego efektu dąży i z czego musi skorzystać. Wiek i płeć nie mają w tym wypadku znaczenia. Oczywiście im wcześniej zaczniesz, tym szybciej nabierzesz doświadczenia, a twoje prace staną się prawdziwymi arcydziełami.

Ile potrzebujesz czasu?

Czas potrzebny na wykonanie dzieła jest zależny od doświadczenia. Ale ważną kwestie odgrywa także skala produkcji. Jeżeli chcesz tworzyć jedynie na zamówienie, będziesz potrzebowała znacznie mniej czasu, niż wtedy, gdy założysz sklep, w którym oferować będziesz gotowy już asortyment. Jednak musisz liczyć się z tym, że rękodzieło w świecie cenione jest nie tylko ze względu na swoją unikatowość, jest ono również pracochłonne. Jeżeli chcesz, by rękodzieło stało się twoim głównym źródłem utrzymania, musisz mieć tyle czasu, ile poświęciłabyś zwykłej pracy, a nawet nieco więcej.

Miejsce pracy

Oddzielny pokój na twórczość to dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku mam i osób posiadających zwierzę. Taki pokój powinien mieć każdy, kto chce poważnie zajmować się rękodziełem. Dlaczego? Jest to oszczędność czasu, ponieważ potrzebne materiały nie są porozrzucane po całym mieszkaniu. Tam też powinnaś odnaleźć spokój i mieć możliwość skupienia się. W tym miejscu gotowe prace nie ulegną zniszczeniu, a także mieszkanie nie ulegnie zniszczeniu podczas produkcji.

Reklama

Mimo, że pracujesz w domu, potrzebujesz rozgłosu. Nawet, gdy chcesz zająć się rękodziełem sporadycznie, brak jakichkolwiek klientów nie będzie sprzyjał twojemu rozwojowi. Powinnaś ogłaszać się w mediach społecznościowych, prowadzić fanpage, a także mieć stronę internetową. Niezależnie od rodzaju działalności kontakt z klientem to podstawa.

Inwestycja

Początkowo zmuszona będziesz zainwestować pieniądze w potrzebne materiały. Staraj się na nich nie oszczędzać, ponieważ im gorsz materiały, tym gorsza jakość produktu, co wiąże się z niższą ceną i ponownym zakupem słabych materiałów. Ciężko określić jakiego nakładu finansowego będziesz potrzebować. Zależy od rodzaju rękodzieła, skali produkcji, a także możliwości jakie już posiadasz. Jeżeli umiesz sama założyć stronę internetową, odejdą koszty z tym związane. Jeżeli nie musisz je wliczyć w kosztorys.

Może masz już w domu potrzebne wstążki, guziki czy farbki i musisz dokupić jedynie kilka rzeczy, A może zaczynasz od zera? Wtedy wkład będzie trochę większy.

Podsumowanie

Rękodzieło to wspaniały pomysł na biznes. Trzeba jednak nieco organizacji, samozaparcia i dużo czasu. Jednak praca ta może przynieść dużo korzyści, jeżeli potrafimy się wypromować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *