. . .
okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

W naszym kraju słońce świeci zwykle przez dużą część roku. Najmocniejsze jest późną wiosną oraz latem, niekiedy nawet wczesną jesienią mogą zdarzyć się upalne dni. O ile sprzyjająca aura pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, o tyle nadmierna ekspozycja organizmu na działanie promieni słonecznych może okazać się dla niego niebezpieczna. Jednym ze sposobów ochrony przed promieniowaniem są ubrania UV. Sprawdź dlaczego warto w nie zainwestować!

Dla kogo przeznaczone są ubrania UV?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – każdy może bez przeszkód korzystać z ubrań UV. Są bowiem modele idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Znajdą się elementy garderoby przeznaczone dla dorosłych, a także takie, które zakładają dzieci. Wszyscy mogą wspomóc ochronę swojej skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ubrania UV są bowiem idealnym dopełnieniem wsparcia przeciwsłonecznego, jakie zyskuje się dzięki wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków z filtrem. W tego typu ubrania powinni jednak zaopatrzyć się przede wszystkim seniorzy oraz maluchy. To właśnie te grupy osób są najbardziej narażone na działanie słońca. Dzięki ubraniom UV ich wyjątkowo delikatny naskórek może być objęty dodatkową ochroną, która wyróżnia się wysoką skutecznością.

Ubrania UV – jakie elementy garderoby można kupić?

To, co wyróżnia ubrania UV to przede wszystkim szeroka oferta, w jakiej występują. Wystarczy zapoznać się z zasobami pierwszego lepszego sklepu sprzedającego tego typu produkt. Każdy kto chce wzmocnić swoją ochronę przed szkodliwym promieniowaniem, może postawić chociażby na:

 • kostiumy kąpielowe
 • kąpielówki
 • ubranka dla niemowląt
 • koszulki
 • sukienki
 • krótkie spodenki
 • kombinezony do kąpieli
 • buty plażowe
 • okulary przeciwsłoneczne
 • kapelusze i czapki

Gdzie można korzystać z ubrań UV?

Ubrania UV najczęściej wykorzystuje się latem. Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie w trakcie tej pory roku jest najwięcej słonecznych i upalnych dni. O ile z dobrodziejstw słońca należy korzystać – w końcu dostarcza ono ważnej dla nas witaminy D – warto pamiętać, aby robić to z rozwagą. Nadmiar promieni UV może być bowiem dla nas bardzo szkodliwy. Trzeba więc unikać długiego przebywania w pełnym słońcu, warto także stosować odpowiednie kosmetyki, zakładać ubrania UV, jak i odpowiednio nawadniać organizm. Niezbędne jest to podczas spacerów do lasu, górskich wędrówek, przebywania na placu zabaw, uprawniania sportów, wycieczek rowerowych oraz zabaw w ogrodzie, czy na podwórku. Ogółem – wszędzie tam, gdzie jest się narażonym na działanie słońca.

Jakie zalety i wady mają ubrania UV?

Wszystko z czym mamy na co dzień do czynienia posiada zarówno swoje mocne, jak i nieco słabsze strony. Podobnie prezentuje się to w kontekście ubrań UV. Tutaj za wadę uznana może zostać wysoka cena takiego ubioru. Jednak nawet ten mankament można z łatwością zniwelować. Wystarczy tylko poczekać na koniec sezonu i dokonać promocyjnego zakupu z atrakcyjną obniżką. Oszczędność może być wtedy naprawdę duża. Jednak największą uwagę trzeba zwrócić na zalety ubrań ochraniających przed promieniowaniem UV. Oto one:

 • ochrona delikatnej skóry przed poparzeniami słonecznymi
 • wzmocnienie działania kosmetyków przeciwsłonecznych
 • duża uniwersalność takiego produktu i jego wysoka dostępność
 • atrakcyjny wygląd i szeroka oferta ubrań
 • wyposażenie w filtr chroniący przed UV, który nie ulega uszkodzeniu podczas prania
 • możliwość korzystania z tego produktu zarówno przed dorosłych, jak i dzieci
 • szerokie zastosowanie ubrań UV
 • wygoda i komfort korzystania z takiego elementu garderoby
 • wykonanie z lekkiego oraz szybkoschnącego materiału
 • fakt, że nawet mokre ubrania UV nie tracą swoich szczególnych właściwości

Ubrania UV – gdzie je kupić i ile kosztują?

Dostęp do ubrań UV jest naprawdę duży. Na dobrą sprawę, każdy kto tylko zapragnie zaopatrzyć się w tego typu elementy garderoby, może dokonać tego w dowolnym sklepie sportowym. Wystarczy tylko sprawdzić, czy w jego zaopatrzeniu znajdują się popularne ubrania chroniące przed promieniowaniem. Ponadto warto wiedzieć, że zakupu takiego produktu można dokonać zarówno w tradycyjnym sklepie, jak i jego internetowym odpowiedniku. Trzeba jednak mieć świadomość, że taki zakup nie jest na każdą kieszeń, niewiele jest także osób, które zdecydują się zapełnić całą swoją szafę takimi letnimi strojami. Średni koszt pojedynczego produktu tego typu to około sto złotych. Najtańsze są chociażby czapki z daszkiem, kapelusze, później T-shirty, spodenki oraz stroje kąpielowe. Zwykle najwięcej płaci się za okulary przeciwsłoneczne.

Podsumowanie

Duża dostępność ubrań UV, szeroka oferta, w jakiej występują, ich wysoka wytrzymałość oraz skuteczność w praktycznym wykorzystaniu sprawiają, że ubiór tego typu jest coraz bardziej popularny. Popyt na elementy garderoby chroniące przed promieniowaniem słonecznym jest największy szczególnie latem. Przed udaniem się na wakacje warto w nie zainwestować, a zyska się pewność, że nic nie zakłóci urlopowego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *